Kuukausiliite

Mainonta Kuukausiliitteessä tavoittaa lähes 900 000 suomalaista. Lehden tavaramerkki on korkea journalistinen taso ja taustoitetut jutut, joiden takana ovat alansa palkituimmat ja arvostetuimmat journalistit.

Tavoittavuus

  • Lukijat

    893 000

  • KMT 2016 / KANTAR TNS

Asiakaspalvelu

  • Yritysasiakkaat puh. 010 80 80 85
  • Mainos- ja mediatoimistot puh. 010 80 80 95
  • Avoinna arkisin klo. 8.00- 16.30

Lukijaprofiilit

  • Perheellinen
  • Yli 40 vuotta
  • Kaupunkilainen
  • Hyvätuloinen

Kiinnostunut

  • Kulttuuri
  • Matkailu
  • Ruoka ja ruoanlaitto
  • Sisustus

Ilmestyminen

NumeroLoopuosan teemaIlmestymispäiväVarauksetAineistot
1Ruokape 6.1.9.12.201614.12.2016
2Ruoka4.2.18.1.23.1.
3Laaja ruoka4.3.15.2.20.2.
4Muoti, ruoka1.4.15.3.20.3.
5Sisustus, ruoka6.5.19.4.24.4.
6Laaja ruoka,3.6.17.5.22.5.
7Ruoka1.7.14.6.19.6.
8Ruoka5.8.19.7.24.7.
9Sisustus, Ruoka2.9.16.8.21.8.
10Laaja ruoka7.10.20.9.25.9.
11Muoti, ruoka4.11.18.10.23.10.
12Laaja ruoka2.12.15.11.20.11.

Ilmoituskoot

  • 1 1/2 pages 1 1/2 pages 342 mm x 297 mm
  • 1/1 page 1/1 page
  • 2/1 sivu 2/1 sivu 460 x 297 mm
  • 1/2 page 1/2 page
  • 1/4 page 1/4 page 60 mm x 297 mm
  • 1/4 page 1/4 page 112 mm x 146 mm