Myynnin yhteyshenkilöt alueittain

Uusimaa

Juha Heikkilä

Juha
Heikkilä

Myyntiryhmän päällikkö
juha.heikkila@sanoma.com
040 163 1243
juha.heikkila@sanoma.com
040 163 1243
Tomi Jäppinen

Tomi
Jäppinen

Myyntiryhmän päällikkö
tomi.jappinen@sanoma.com
040 589 5365
tomi.jappinen@sanoma.com
040 589 5365
Päivi Jokinen

Päivi
Jokinen

Myyntipäällikkö
paivi.jokinen@sanoma.fi
040 592 4879
paivi.jokinen@sanoma.fi
040 592 4879
Olavi Kajantie

Olavi
Kajantie

Myyntipäällikkö, kansainväliset asiakkaat
olavi.kajantie@sanoma.fi
050 590 7828
olavi.kajantie@sanoma.fi
050 590 7828
Kuva tulossa nainen

Elina
Kantola

Myyntipäällikkö
elina.kantola@sanoma.com
040 481 1910
elina.kantola@sanoma.com
040 481 1910
Sari Koschin

Sari
Koschin

Myyntiryhmän päällikkö
sari.koschin@sanoma.com
040 587 5295
sari.koschin@sanoma.com
040 587 5295

Varsinais-Suomi

Tanja Haka

Tanja
Haka

Client Manager
tanja.haka@sanoma.com
040 582 2890
tanja.haka@sanoma.com
040 582 2890
Sini Hartikka

Sini
Hartikka

Myyntipäällikkö
sini.hartikka@sanoma.com
044 777 7444
sini.hartikka@sanoma.com
044 777 7444
Jukka Juurinen

Jukka
Juurinen

Myyntipäällikkö
jukka.juurinen@sanoma.com
050 438 2872
jukka.juurinen@sanoma.com
050 438 2872
Meri Kotamäki

Meri
Kotamäki

Client Manager
meri.kotamaki@sanoma.com
044 309 8979
meri.kotamaki@sanoma.com
044 309 8979
Patrik Lomski

Patrik
Lomski

Myyntipäällikkö
patrik.lomski@sanoma.com
040 081 6292
patrik.lomski@sanoma.com
040 081 6292
Jussi Sorsasto

Jussi
Sorasto

Myyntipäällikkö
jussi.sorasto@sanoma.com
050 310 8929
jussi.sorasto@sanoma.com
050 310 8929

Satakunta

Janne Arola

Janne
Arola

Myyntipäällikkö
janne.arola@sanoma.com
040 777 3876
janne.arola@sanoma.com
040 777 3876
Marja-Riitta Grönblom

Marja-Riitta
Grönblom

Myyntipäällikkö
marja-riitta.gronblom@sanoma.com
050 438 0926
marja-riitta.gronblom@sanoma.com
050 438 0926
Jari Halme

Jari
Halme

Myyntipäällikkö
jari.halme@sanoma.com
040 052 0801
jari.halme@sanoma.com
040 052 0801
Sammo Hyttilä

Sammo
Hyttilä

Head of Radio
sammo.hyttila@markkinointirouta.fi
040 513 6335
sammo.hyttila@markkinointirouta.fi
040 513 6335
Hanna Jalonen

Hanna
Jalonen

Myyntijohtaja
hanna.jalonen@sanoma.com
050 438 1015
hanna.jalonen@sanoma.com
050 438 1015
Teemu Janhunen

Teemu
Janhunen

Myyntipäällikkö
teemu.janhunen@sanoma.com
050 434 0101
teemu.janhunen@sanoma.com
050 434 0101

Pirkanmaa ja Kanta-Häme

Anna Einola

Anna
Einola

Myyntipäällikkö
anna.einola@sanoma.com
045 259 3133
anna.einola@sanoma.com
045 259 3133
Timo Haapala

Timo
Haapala

Sales Manager
timo.haapala@sanoma.com
040 773 4933
timo.haapala@sanoma.com
040 773 4933
Anne Kanerva

Anne
Kanerva

Myyntipäällikkö
anne.kanerva@sanoma.com
050 438 2981
anne.kanerva@sanoma.com
050 438 2981
Antti Karvonen

Antti
Karvonen

Myyntipäällikkö
antti.karvonen@sanoma.com
050 477 0377
antti.karvonen@sanoma.com
050 477 0377
Anssi Laitinen

Anssi
Laitinen

Myyntipäällikkö
anssi.laitinen@sanoma.com
050 331 7931
anssi.laitinen@sanoma.com
050 331 7931
Esa Mäntymaa

Esa
Mäntymaa

Client Manager
esa.mantymaa@sanoma.com
040 773 2422
esa.mantymaa@sanoma.com
040 773 2422

Päijät-Häme ja Kymenlaakso

Mika Halme

Mika
Halme

Client Manager
mika.halme@sanoma.com
040 773 2611
mika.halme@sanoma.com
040 773 2611
Sammo Hyttilä

Sammo
Hyttilä

Head of Radio
sammo.hyttila@markkinointirouta.fi
040 513 6335
sammo.hyttila@markkinointirouta.fi
040 513 6335
Antti Karvonen

Antti
Karvonen

Myyntipäällikkö
antti.karvonen@sanoma.com
050 477 0377
antti.karvonen@sanoma.com
050 477 0377
Anssi Laitinen

Anssi
Laitinen

Myyntipäällikkö
anssi.laitinen@sanoma.com
050 331 7931
anssi.laitinen@sanoma.com
050 331 7931
Joni Lumme

Joni
Lumme

Sales Manager
joni.lumme@sanoma.com
050 549 1987
joni.lumme@sanoma.com
050 549 1987
Marko Rantalainen

Marko
Rantalainen

Myyntipäällikkö
marko.rantalainen@sanoma.com
044 765 2712
marko.rantalainen@sanoma.com
044 765 2712

Etelä-Karjala ja Etelä-Savo

Mika Halme

Mika
Halme

Client Manager
mika.halme@sanoma.com
040 773 2611
mika.halme@sanoma.com
040 773 2611
Sammo Hyttilä

Sammo
Hyttilä

Head of Radio
sammo.hyttila@markkinointirouta.fi
040 513 6335
sammo.hyttila@markkinointirouta.fi
040 513 6335
Antti Karvonen

Antti
Karvonen

Myyntipäällikkö
antti.karvonen@sanoma.com
050 477 0377
antti.karvonen@sanoma.com
050 477 0377
Anssi Laitinen

Anssi
Laitinen

Myyntipäällikkö
anssi.laitinen@sanoma.com
050 331 7931
anssi.laitinen@sanoma.com
050 331 7931
Joni Lumme

Joni
Lumme

Sales Manager
joni.lumme@sanoma.com
050 549 1987
joni.lumme@sanoma.com
050 549 1987
Marko Rantalainen

Marko
Rantalainen

Myyntipäällikkö
marko.rantalainen@sanoma.com
044 765 2712
marko.rantalainen@sanoma.com
044 765 2712

Pohjois-Savo ja Pohjois-Karjala

Mika Halme

Mika
Halme

Client Manager
mika.halme@sanoma.com
040 773 2611
mika.halme@sanoma.com
040 773 2611
Sammo Hyttilä

Sammo
Hyttilä

Head of Radio
sammo.hyttila@markkinointirouta.fi
040 513 6335
sammo.hyttila@markkinointirouta.fi
040 513 6335
Antti Karvonen

Antti
Karvonen

Myyntipäällikkö
antti.karvonen@sanoma.com
050 477 0377
antti.karvonen@sanoma.com
050 477 0377
Anssi Laitinen

Anssi
Laitinen

Myyntipäällikkö
anssi.laitinen@sanoma.com
050 331 7931
anssi.laitinen@sanoma.com
050 331 7931
Joni Lumme

Joni
Lumme

Sales Manager
joni.lumme@sanoma.com
050 549 1987
joni.lumme@sanoma.com
050 549 1987
Satu Raatikainen.jpg

Satu
Raatikainen

Agency Success Manager
satu.raatikainen@sanoma.com
040 356 9214
satu.raatikainen@sanoma.com
040 356 9214

Keski-Suomi

Outi Boman-Laine

Outi
Boman-Laine

Myyntipäällikkö
outi.boman-laine@sanoma.com
040 820 7869
outi.boman-laine@sanoma.com
040 820 7869
Nina Fagerudd

Nina
Fagerudd

Myyntipäällikkö
nina.fagerudd@sanoma.com
040 519 1054
nina.fagerudd@sanoma.com
040 519 1054
Mika Halme

Mika
Halme

Client Manager
mika.halme@sanoma.com
040 773 2611
mika.halme@sanoma.com
040 773 2611
Marko Heikkilä

Marko
Heikkilä

Myyntipäällikkö
marko.heikkila@sanoma.com
040 587 2226
marko.heikkila@sanoma.com
040 587 2226
Sammo Hyttilä

Sammo
Hyttilä

Head of Radio
sammo.hyttila@markkinointirouta.fi
040 513 6335
sammo.hyttila@markkinointirouta.fi
040 513 6335
Joni Lumme

Joni
Lumme

Sales Manager
joni.lumme@sanoma.com
050 549 1987
joni.lumme@sanoma.com
050 549 1987

Etelä-Pohjanmaa, Keski-Pohjanmaa ja Pohjanmaa

Sammo Hyttilä

Sammo
Hyttilä

Head of Radio
sammo.hyttila@markkinointirouta.fi
040 513 6335
sammo.hyttila@markkinointirouta.fi
040 513 6335
Antti Karvonen

Antti
Karvonen

Myyntipäällikkö
antti.karvonen@sanoma.com
050 477 0377
antti.karvonen@sanoma.com
050 477 0377
Anssi Laitinen

Anssi
Laitinen

Myyntipäällikkö
anssi.laitinen@sanoma.com
050 331 7931
anssi.laitinen@sanoma.com
050 331 7931
Anssi Laurila

Anssi
Laurila

Myyntipäällikkö
anssi.laurila@sanoma.com
050 471 6284
anssi.laurila@sanoma.com
050 471 6284
Marko Rantalainen

Marko
Rantalainen

Myyntipäällikkö
marko.rantalainen@sanoma.com
044 765 2712
marko.rantalainen@sanoma.com
044 765 2712
Henri Savilahti

Henri
Savilahti

Myyntipäällikkö, Media- ja mainostoimistot
henri.savilahti@sanoma.com
040 157 7910
henri.savilahti@sanoma.com
040 157 7910

Pohjois-Pohjanmaa ja Kainuu

Sammo Hyttilä

Sammo
Hyttilä

Head of Radio
sammo.hyttila@markkinointirouta.fi
040 513 6335
sammo.hyttila@markkinointirouta.fi
040 513 6335
Antti Meriläinen

Antti
Meriläinen

Myyntipäällikkö
antti.merilainen@sanoma.com
050 470 1294
antti.merilainen@sanoma.com
050 470 1294
Pekka Ryynänen

Pekka
Ryynänen

Myyntipäällikkö
pekka.ryynanen@sanoma.com
050 401 7707
pekka.ryynanen@sanoma.com
050 401 7707

Lappi

Sammo Hyttilä

Sammo
Hyttilä

Head of Radio
sammo.hyttila@markkinointirouta.fi
040 513 6335
sammo.hyttila@markkinointirouta.fi
040 513 6335
Antti Meriläinen

Antti
Meriläinen

Myyntipäällikkö
antti.merilainen@sanoma.com
050 470 1294
antti.merilainen@sanoma.com
050 470 1294
Pekka Ryynänen

Pekka
Ryynänen

Myyntipäällikkö
pekka.ryynanen@sanoma.com
050 401 7707
pekka.ryynanen@sanoma.com
050 401 7707