Aina tulee sanomista nyt myös podcastin ja videon muodossa
Ensimmäisessä jaksossa Stinde Mäkisen vieraana on Lääkärikeskus Aavan Pauli Waroma. Pauli Waroma ajautui markkinoinnin pariin intohimosta ja vahingosta. Mikä on ensimmäinen mainos, jota Pauli on ollut tekemässä? Mikä on Paulin mielestä markkinoinnin suurin haaste, ja mitä ihmiset eivät hänen mukaansa aamulla herätessään koskaan mieti?
Toisessa jaksossa kuullaan, miten TBWA\Helsingin Marco Mäkinen päätyi korsolaisen mainostoimiston pihaan 32 vuotta sitten. Brändi on jo päässyt kulmahuoneeseen, mutta mitkä ovat Marcon neuvot siihen, että sinne pääsisi myös markkinointi?
Kolmannen jakson vieraana on BHG Finlandin Päivi Nieminen. Mistä kaikesta nykypäivän markkinoijan tulee ymmärtää? Miten asiakkaan ostopolku kannattaa huomioida verkkokaupassa? Millaisia kokemuksia Päivillä on ohjelmayhteistyöstä Aamulypsyn kanssa? Entä mikä kumppanuudessa on tärkeää?
Sarjan kolme ensimmäistä jaksoa on nyt julkaistu Suplassa. Videot voi käydä katsomassa täältä: